Jest rzeczą wiadomą, że kochający rodzice zrobią wszystko, by jak najlepiej stymulować rozwój intelektualny swojego dziecka. Kupią mu każdy podarunek, który przyczyni się pozytywnie do jego przyszłych sukcesów. Jednak nawet tak niewinna zabawka, jak kredki bambino może okazać się śmiertelnym zagrożeniem.

Do jakich rysunków nadają się kredki bambino?

One świetnie pasują do kolorowanek. Są małe, a przez to bardziej precyzyjne, dzięki czemu trudniej nimi wyjechać za linię. Ich bogata paleta barw sprawia, że świetnie nadają się do rysowania tęczy i kolorowych mieszkańców łąki na przykład motyla. Kredek świecowych można także używać do pomalowania postaci z bajek i kreskówek. Jest rzeczą oczywistą, że owe postacie są barwne i pełne życia, zatem nie mogą być one ujmowane w odcieniach szarości.

O czym trzeba pamiętać, dając dziecku kredki bambino?

Po pierwsze o tym, by nie brało ich do buzi. Na opakowaniu kredek bambino jest adnotacja, by nie dawać ich maluchom poniżej trzeciego roku życia. Wystarczy się tego trzymać, by uniknąć nieszczęścia. Po drugie trzeba uczulić dziecko, by nie próbowało odrywać folii z kredek i ją zjadać. Takim małym papierkiem można łatwo się zakrztusić.

Maluch nie powinien również mazać świecówkami po ciele. Niektóre substancje w kredkach bambino mogą mieć właściwości silnie uczulające. Nie wolno również łamać ich na drobne kawałki, bo ich odłamki są trudno zmywalne i łatwo przyczepiają się do innych powierzchni, na przykład dywanów.

Dodaj komentarz