Jednym ze sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. Ma ona pozytywny wpływ na zdobywanie przez malucha sprawności fizycznej. Wybierając odpowiedni rower dla dziecka należy kierować się przede wszystkim jego bezpieczeństwem i wygodą. 

Najlepsze rozwiązania w budowie rowerków 

Zakup pierwszego rowerka dla dziecka jest nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica. Mama i tata często zastanawiają się jaki rowerek wybrać dla małego dziecka, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój. Najlepszym rozwiązaniem jest dostępny na rynku w wielu odsłonach rowerek dziecięcy trójkołowy. Dzięki trzem kołom pojazd jest stabilny, co pomaga w jeździe zarówno dziecku jak i opiekunowi. Dodatkowym wsparciem dla malucha jest drążek zamocowany z tyłu rowerka, dzięki któremu rodzic może go pchać. W bardziej zaawansowanych modelach, jest możliwość przesunięcia drążka na przód i ustawienia rowerka tyłem do kierunku jazdy. 

Wyposażenie pierwszego rowerka dla dziecka 

Wiele modeli rowerków trójkołowych posiada daszek(np. takie), chroniący dziecięce główki przez ostrym słońcem, oraz podnóżki dla młodszych dzieci. Starsze pociechy mogą już same wpędzać rowerek w ruch, dlatego przy przednim kole umieszczone są pedały. Dodatkowo w większości modeli zamontowany jest koszyk na zabawki lub zakupy. Dużą zaletą tego typu rowerków jest możliwość demontażu niektórych jego elementów, co daje dziecku większą swobodę.

Dodaj komentarz