Na rynku wydawniczym obecna jest duża ilość lektur szkolnych, które wydawane są przez coraz to nowe wydawnictwa w dużych nakładach, które co roku są wznawiane. Oprócz lektur tradycyjnych natknąć się można również na książki zawierające oprócz zasadniczej treści również specjalnie przygotowane opracowanie. Rodzice dzieci w wieku szkolnym zastanawiają się często, czy zakup tego typu pozycji jest dobrym pomysłem.

Lektury szkolne z opracowaniem – jakość nie zawsze zgodna z opisem

Szkolne lektury dla dzieci to zawsze był świetny biznes i niektóre wydawnictwa opanowały zarabianie na nim do perfekcji. Bardzo popularne są lektury z gotowymi opracowaniami, które reklamowane są jako świetna pomoc w nauce i gwarant uzyskania wysokich stopni, czy pozytywnych wyników egzaminów. Niestety jednak nie zawsze jest tak dobrze, jak to reklamują popularne wydawnictwa, a opracowania do lektur często są przygotowane po prostu źle. Często opracowuje się je na szybko, pod presją czasu i nie przykładając wielkiej wagi do kompetencji autorów. Zakup materiałów złej jakości może wcale nie pomóc dziecku, a czasami przynieść skutki zupełnie odwrotne od zamierzanych.

Jak kupić dobrze opracowane lektury?

Jeżeli rodzice nie są w stanie sami ocenić, czy opracowanie zostało przygotowane kompetentnie, warto poszukać pomocy w internecie. W sieci istnieje pewna liczba społeczności, które grupują rodziców i nauczycieli, a które mogą okazać się w tek kwestii pomocne. Jeżeli nie uda się znaleźć odpowiednich informacji w internecie, zawsze można poprosić o opinię nauczyciela. Z reguły patrzą oni przychylnym okiem na starania rodziców i mogą udzielić konstruktywnych porad dotyczących wyboru przeznaczonych dla dzieci książek.

Dodaj komentarz