Jeśli chce się korzystać z pieluszek z tetry trzeba brać pod uwagę, że niezbędne będzie odpowiednie zadbanie o nie, aby były czyste. Do regularnego prania pieluch trzeba wybrać odpowiednie środki, które są bezpieczne dla materiałów bawełnianych oraz dla dziecka.
Atutem bawełnianych materiałów jest to, że pieluszki z tetry mogą być prane nawet w dziewięćdziesięciu stopniach. Daje to pewność, że będą one skutecznie wyprane. Jednocześnie bawełna jest trwałym materiałem co sprawia, że ograniczone jest ryzyko uszkodzeń bez względu na sposób prania. Natomiast trzeba pamiętać, by decydować się na odpowiednie preparaty do prania. Warto unikać silnie działających środków. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na środki piorące specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach.

Ochrona skóry dziecka


Do podstawowych atutów tetrowych pieluch można zaliczyć ochronę przed:
– podrażnieniami
– wysypkami
– alergiami skórnymi.
Szczególnie w okresie letnim tetrowe pieluchy dla niemowlaka mogą się doskonale sprawdzić. Ograniczą one możliwość wpływu wysokiej temperatury na skórę dziecka. Wynika to z przewiewności tego typu pieluch.

Ile pieluch trzeba kupić?


Jeśli chce się korzystać z wielorazowych pieluch można liczyć na mniejsze koszty niż przy korzystaniu z pieluch jednorazowych. Gdy pieluchy tetrowe kolorowe, można stosować jako dodatek wówczas można postawić na około dziesięć pieluch. Natomiast chce się korzystać jedynie z pieluch z tetry wówczas trzeba pozyskać około czterdziestu produktów. Będą to wystarczające ilości wyrobów wielorazowych.