W mediach często można natknąć się na informacje dotyczące kostki Rubika. Najczęściej dotyczą one różnorodnych rekordów Guinnessa, związanych z układaniem łamigłówki na czas. Tym właśnie jest speedcubing, będący swoistym wyzwaniem, podejmowanym przez ludzi na całym świecie.

 

Tradycyjne układanie kostki Rubika jest dość angażującą rozrywką, dla niektórych jednak to za mało. Osoby, które lubią stawiać sobie nowe wyzwania, niekiedy decydują się właśnie układać łamigłówkę na czas. Speedcubing przyjmuje różne formy – ci bardziej zaawansowani układają kostkę z zawiązanymi oczami lub przy użyciu tylko jednej ręki. Dla początkującego jednak samo układanie kostki na czas będzie atrakcyjnym, całkiem nowym wyzwaniem.

 

Aby spróbować swoich sił w speedcubingu wystarczy posiadać stoper i kostkę Rubika. Tak naprawdę nie potrzeba nic więcej. Przydatne będzie jednak doświadczenie w rozwiązywaniu tej łamigłówki – praktycznie nie da się ułożyć kostki bez znajomości pewnych algorytmów. Regularne układanie kostki Rubika metodą speedcubingu nie tylko rozwija sprawność, ale także pamięć i zdolność szybkiego myślenia. Dzięki temu jest to wspaniała, oryginalna rozrywka dla osób w każdym wieku, które lubią wyzwania.

Dodaj komentarz