Pozornie jest to bardzo prosty, prozaiczny wręcz przedmiot. Ot, plastikowy sześcian, składający się z mniejszych sześcianików, o kolorowych ściankach. Banał, nic szczególnego, nuda – tak mogą pomyśleć Ci, którzy świat oceniają bardzo powierzchownie, przez pryzmat chwilowej satysfakcji i przyjemności.

Ci, którzy widzą rzeczywistość z nieco większą głębią wiedza natomiast, że w tym niepozornym przedmiocie tkwi wielka moc. Ułożenie kostki Rubika o rozmiarze 3×3 (kostka rubika algorytmy) nie jest bowiem zadaniem łatwym, a można wręcz powiedzieć, że dla osób, które nigdy nie miały z nią styczności będzie zadaniem bardzo trudnym.

W czym tkwi więc sekret szybkiego układania kostki Rubika, z której słyną mistrzowie tej zabawy? Jak to możliwe, że według badań do właściwego ułożenia kostki Rubika wystarcz zaledwie od 20 do 29 ruchów? Wszystko dzięki korzystaniu z odpowiedniej techniki, która odpowiada na pytanie, jak ułożyć kostkę Rubika 3×3 w szybkim czasie.

Kostka pojawiła się na rynku przeszło 40 lat temu. Na przestrzeni lat, jakie minęły od tamtej pory, była przedmiotem licznych badań matematycznych, które zaowocowały stworzeniem technik jej układania. Obecnie na świecie najbardziej popularnych jest kilka technik, a każda pozwala na dojście do końcowego sukcesu, prowadząc jednakże do tego celu inną drogą.

Układając kostkę Rubika warto pamiętać, że jest to tak naprawdę zadanie z pogranicza logiki i matematyki, a więc do jego wykonania potrzebne jest abstrakcyjne myślenie, odrobina dobrej pamięci i konsekwencja w działaniu.

Dodaj komentarz