Jeżeli nie masz pomysłu na ciekawy prezent dla swojej pociechy – bardzo dobrze trafiłeś. Ostatnio, dużą popularnością wśród dzieci w różnym wieku cieszą się gry logiczne. To doskonała alternatywa dla wszystkich gier komputerowych czy na tablecie. To również możliwość zaangażowania w zabawę wszystkich członków rodziny. Na jakie gry i zabawki warto postawić? Oto nasze wskazówki.

1. Łamigłówki

Wszelkie łamigłówki sprawiają, że dzieci uczą się kreatywności i logicznego myślenia. Ponadto, angażują wszystkie zmysły naszej pociechy do rozwiązania konkretnej sytuacji. Dużą popularnością wśród łamigłówek cieszą się magiczne kostki rubika. Ta zabawka występuje w różnych wariantach przystosowanych do rożnego wieku dziecka. Magiczne kostki rubika można kupić: 3x3x3 , 4x4x4 czy 5x5x5. Dodatkowo jej koszt zazwyczaj nie przekracza 50 – 60 zł, co sprawia, że chętnie ofiarowana jest jako prezent na różne okazje.

2. Domino

Bezapelacyjnie to gra dla całej rodziny. Dzieci chętnie spędzają czas z rodzicami grając w tego typu gry. Domino znane jest kilkudziesięciu lat. Proste, kolorowe domino zachęca do gry również tych najmłodszych graczy. Dzieci uczą się układać kamienie z poszczególnymi ściankami i dopasowywać je do siebie. Wspólna zabawa uczy cierpliwości i wytrwałości. Warto w taki sposób spędzać popołudnia.

3. Warcaby i szachy

Klasyczne warcaby czy szachy kupimy już od 40 – 50 zł. Jest to gra dla starszych dzieci, która zapewne wymaga od nich logicznego myślenia i wytrwałości. Warto poświęcić trochę czasu i za w czasu nauczyć nasze dzieci zasad w tego typu grach. Nie jednego rodzica duma rozpiera, gdy widzi jak kilkunastoletnie dziecko ogrywa go w warcaby lub szachy.

Powyższe gry, mimo iż nie zastąpią gier komputerowych są znacznie lepszą alternatywą do spędzania wspólnego czasu z dzieckiem. Warto zainwestować w tego typu zabawy, by nasza pociecha od najmłodszych lat uczyła się zasad oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Dodaj komentarz