Dzieci dzielą się na wzrokowców oraz słuchowców oraz na kinestetyków. Ta ostatnia grupa to te dzieci, które najlepiej uczą się przez doświadczenie. Gdy mogą czegoś dotknąć, wykonać coś samodzielne czy po prostu sprawdzić jak działa w praktyce, zdecydowanie szybciej przyswajają wiedzę z tak trudnych przedmiotów, jak na przykład fizyka czy chemia.

Eksperymenty dla dzieci

Dlatego właśnie projektowanie bezpieczne eksperymentów dla dzieci to tak fantastyczny pomysł na wsparcie ich w procesie edukacji przedmiotów ścisłych. Takie eksperymenty można wykonywać już z maluchami – wcale nie trzeba czekać na rozpoczęcie edukacji z fizyki czy chemii. Praw fizycznych czy biologicznych maluchy mogą bowiem uczyć się poprzez proste doświadczenia, które każdy może wykonać ze swoim dzieckiem w domu. Czasami wystarczy po prostu odrobina wyobraźni i kilka gadżetów z kuchni. Niesamowite eksperymenty można na przykład przeprowadzić przy użyciu sody, proszku do pieczenia czy soku z cytryny.

Doświadczenia w domu

To właśnie eksperymenty i doświadczenia zawsze fascynowały dzieci ciekawe świata. Chyba każdemu znany jest tak rozpowszechniony w kulturze motyw małego naukowca – przecież to wyobrażenie nie wzięło się z niczego. Współcześnie można wspierać swoje dzieci w rozwoju myślenia na wiele sposobów, a jednym z nich są właśnie ciekawe eksperymenty dla dzieci. W sklepach można kupić gotowe gadżety, albo po prostu sięgnąć do internetu i tam poszukać ciekawych pomysłów. Dla rodzica to tylko chwila researchu, a dla dziecka to ogrom nauki i świetnej zabawy.

Dodaj komentarz