Zachęcanie dziecka do korzystania z nocnika to jedna z ważnych umiejętności rodzicielskich. Trzeba robić to w sposób spokojny i wyważony, aby nocnik dla dziecka nie kojarzył się z miejscem tortur i wielogodzinnego siedzenia, aż uda się zrobić siusiu lub kupę. Cierpliwość i wyrozumiałość rodziców podczas treningu czystości ich dziecka to tak naprawdę klucz do sukcesu w tym obszarze.

Kiedy w domu powinny pojawić się nocniki dla dzieci?

Z nocnikiem dla dziecka nie należy się zbytnio spieszyć… Jeżeli zatem jakaś babcia lub dobra ciocia doradzają, by już po pierwszych urodzinach kupić dziecku nocniczek, zdecydowanie nie warto słuchać tej rady. Roczne dziecko jest jeszcze zbyt małe na to, by sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne, bo zwyczajnie nie umie jeszcze odróżniać i wyczuwać różnych bodźców płynących z jego ciała. Wszystko to wymaga więcej świadomości, umiejętności skupienia się, a dopiero później trenowana jest umiejętność kontrolowania.

nocniki dla dzieci

Kiedy kupić nocnik dla dziecka?

Dlatego właśnie nocnik dla dziecka najlepiej jest kupić na spokojnie około jego drugich urodzin, jednocześnie nie nastawiać się na to, że dziecko już po tygodniu czy dwóch będzie umiało zawsze korzystać z nocnika i nigdy nie przydarzy musimy jakaś wpadka. Tak naprawdę nawet do szóstego roku życia dziecko może czasami zmoczyć się, co jest bardzo częste na przykład podczas ekscytującej zabawy, albo gdy dziecko doświadcza stresu i trudnych sytuacji. Chociaż wcześniej zawsze sygnalizowało swoje potrzeby fizjologiczne, w takich sytuacjach zwyczajnie może mieć z tym trudności.

Ofertę sprzedażową nocników dla dzieci można znaleźć między innymi pod tym adresem: https://bebito.pl/nocniki

Dodaj komentarz