Każda mama niemowlaka wie, że bez smoczka ani rusz. Dla wielu dzieci jest on po prostu niezbędny do normalnego funkcjonowania. Dlaczego warto korzystać ze smoczka lovi?

Uspokaja
Najważniejszą funkcją smoczków jest to, że mają one działanie uspokajające. Maluch ssie je, co jednoznacznie kojarzy mu się z kontaktem z matką. Odruch ten uspokaja dziecko i pozwala mu się wyciszyć. W ten sposób smoczek lovi może pomóc dziecku we wszystkich stresujących sytuacjach. Oczywiście pomoże też maluchowi zasnąć.W ten sposób pomoże też mamie zmęczonej długim usypianiem. Szybsze zaśnięcie dziecka, to więcej odpoczynku dla rodziców.

Wycisza
Dziecko ze smoczkiem lovi jest bardziej wyciszone. Łatwiej jest mu się skupić na otaczającym go świecie i poznawaniu go. Nie traci sił na stresowanie się, bo ssanie cały czas go wycisza. Dzięki temu może czerpać przyjemność z jazdy samochodem czy spaceru we wózku, pomimo że czynności te są dla dziecka spotkaniem z nieznanym. Przez to są one również powodem do niewielkiego stresu, który jest momentalnie wyciszany.

Pobudza odruch ssania
Smoczek lovi https://bebito.pl/smoczki/0,lovi może też pobudzać i wzmacniać odruch ssania. To niezwykle ważne. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które od urodzenia mają bardzo słaby odruch ssania i potrzebują jego wsparcia. Dziecko wzmacnia mięśnie twarzy, które niedługo przydadzą mu się do nauki żucia, a później także mówienia. Mięśnie te ma każdy człowiek, ale niezbędne jest dbanie o właściwy ich rozwój.